Akumulátory české výroby

Powered by E-pohon

Služby

Naše služby zahrnují servis a diagnostiku, repease i návrh a výrobu speciálních akumulátorů na zakázku – prototypování. To vše zaštítěno komplexním servisem s vlastním zázemím a již více než deseti lety praxe.

Servis a diagnostika

Provádíme komplexní servis, diagnostiku, měření kapacity a vnitřního odporu článků všech typů akumulátorů. Zajišťujeme servis akumulátorů i pro některé další obchodní subjekty. Nabízíme cyklické testy životnosti článků na speciálním testeru značky Neware.

Repase

Lithiové články, které dosloužily, vyměníme do původního obalu za nové. Většinou s vyšší kapacitou i životnosti. Současně s přihlédnutím k našim bezpečnostním standardům. Mnohdy je repasovaný akumulátor po stránce vnitřní konstrukce a bezpečnostních prvků o řád výše, než původní originál.

Repasujeme pomocí profi zařízení a používáme výhradně kvalitní značkové články Samsung SDI, SONY/Murata, LG Chem a Panasonic, určené pro trakční pohon vozidel. Li-ion bateriové články pro repase a výrobu nakupujeme z oficiálních distribučních kanálu, je tedy zajištěna jejich pravost a správné skladování.

Máme zákazníky nejen v tuzemsku, ale také v zahraničí. Mmj. i v rámci velkoobchodní spolupráce s mnoha firmami, které jsou mnohdy mnohem větší než my. Jmenovitě se jedná například o repasování starého typu akumulátorů LiFePo pro našeho velkoobchodního partnera AKUMO Mělník, ale také Adroit BikeCyklo BartoníčekCyklo PospíšilElektrokola-dhElektrokola Zlín a mnoho dalších.

Velká část originálních akumulátorů žádné rastry nemá a články jsou lepené na sebe vzájemně. Použitím rastrů posunujeme bezpečnost a životnost repasovaného akumulátoru opět o stupeň výše.

Elektrokola už dávno nejsou vnímána jako náčiní především pro důchodce

Návrh a výroba

Od konzultace se zákazníkem, přes návrh a funkční prototyp, až k výrobní dokumentaci a výrobě ověřovací série. Akumulátory různých tvarů a parametrů. Vždy ale s důrazem na dlouhou životnost a bezpečnost produktu. Stejně jako u repasí využíváme moderní postupy, především 3D tisk některých technických dílů.

Z důvodu nynější vyšší poptávky si dovolujeme upozornit, že máme dostatek zkušeností, znalostí a nebojíme se nových výzev. Jestliže máte ale poptávku pro výrobu akumulátorů, které nemáme v sériové výrobě, prosím využijte spíše písemnou formu s obsahem požadavků. Přesnou cenovou nabídku bohužel nejsme schopni zpracovat na počkání. Pro dotazy nás můžete samozřejmě kontaktovat telefonicky.

Co přinese budoucnost?

V současné době se snažíme prosadit a navázat spolupráci i s dalšími firmami ve výrobě akumulátorů a to v dalších odvětvích než jsou elektrokola. Dalším naším krokem je nová, modernizovaná hala a to např. i s vlastní laboratoří. Zelená budoucnost je již téměř současností a my chceme jít této budoucnosti naproti. Technologie akumulace energie se rozvíjí obrovským tempem a EVA-Battery bude tyto trendy následovat. S našimi produkty se tak budete brzy setkávat i v elektromobilitě a skladování obnovitelné energie.