Situace červen – ceny a dostupnost

Jak jsme Vás již informovali dříve, bohužel ceny komponent i elektrokol jdou s jejich kritickým nedostatkem stále nahoru. Jaká je aktuální situace v červnu? A jak konkrétně ovlivní ceny a dostupnost akumulátorů?

Absolutní nedostatek prakticky všech typů Li-ion článků formátu 18650 a 21700 na trhu trvá a prohlubuje se. Všichni dodavatelé akumulátorů postupně a výrazně zdražují, díky mizející staré zásobě článků a hotových akumulátorů.

Cena používaných článků se od začátku roku zdvojnásobila a některé je problém fyzicky sehnat ( z důvěryhodných zdrojů) za jakoukoli cenu. I my jsme nuceni v budoucnu reagovat, není již možné nést 100% nákladů zdražování. V průběhu následující dvou týdnu budeme postupně zvyšovat ceny jak nových akumulátorů, tak repasí, o cca 15% (prozatím).

Bohužel ceny jdou nahoru napříč všemi obory, na trhu už chybí základní suroviny pro výrobu, jako ocel, hliník, měď, čipy nebo některé typy plastů. Uděláme, jako vždy, maximum pro zachování co nejlepších cen a dostupnosti dílů a budeme se snažit Vás informovat s předstihem, jako dosud.

Děkujeme za pochopení.

Zpět na blog