Akumulátory české výroby

Powered by E-pohon

EVA-battery

Akumulátory EVA Battery vyvíjí a vyrábí naše česká firma E-POHONY Šikula s.r.o., která se v branži elektropohonů a jejich napájení pohybuje již více než deset let. Zprvu jsme budovali především rozsáhlé servisní a diagnostické zázemí pro dovážené lithiové akumulátory pro elektrokola. V roce 2015 jsme došli k radikálnímu rozhodnutí vybudovat vlastní výrobní kapacity v Tišnově nedaleko Brna. Byli jsme najednou schopni nabídnout zákazníkům nesrovnatelně vyšší kvalitu, bezpečnost i flexibilitu produkce. Výrobní program se zaměřuje především na Li-ion akumulátory pro elektrokola, kde je v běžné sériové produkci na dvacet typů a kapacit akumulátorů.

V poslední době prototypujeme, testujeme a v ověřovacích sériích produkujeme Li-ion akumulátory také pro množství dalších mobilních i stacionárních aplikací. Součástí našich ucelených služeb zákazníkům je také repasování starých lithiových akumulátorů.

Usoudili jsme, že si naše produkty zaslouží vlastní značku, protože dosud jsme je prodávali pouze pod jménem společnosti. Od roku 2020 jsou tedy všechny naše akumulátory uváděny na trh pod obchodní značkou EVA Battery. Zkratka odkazuje na název naší společnosti E-POHONY Šikula s.r.o. a dvě veličiny, které nás provázejí celým profesním životem, na Volty a Ampery.

Technologie akumulace energie se rozvíjí obrovským tempem a EVA Battery bude tyto trendy následovat. S našimi produkty se tak budete brzy setkávat i v elektromobilitě a skladování obnovitelné energie. Budeme rádi, když nás budete sledovat.